Blog

WYSPA MŁYŃSKA – „STER NA BYDGOSZCZ”

W dniu 24 czerwca 2019r. ( zaraz po północy),na prośbę Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Druhowie: Damian Grzeliński – Naczelnik OSP, Henryk Panasewicz – strażak kierowca i Artur Przybyliński – strażak-ratownik, wypompowywali wodę.   W pięknej nocnej scenerii po zakończonych uroczystościach „Ster na Bydgoszcz”, przystąpili do wypompowywania wody z rozstawionych tam zbiorników. Pierwszy o pojemności 6.000 litrów.  Ale drugi o pojemności 240.000 litrów. W ruch poszły dwie „Niagary” i woda spłynęła do Brdy.   Na wykonanie zadania potrzeba był ponad trzech godz.

Należy wspomnieć, ze to nie pierwsza akcja przy współpracy z WZK UM.

Panowie, druhowie z ZOSP Tele-Fonika Kable – Zakład Bydgoszcz, zawsze do dyspozycji w działaniach na rzecz swojego Miasta.