Blog

MSZA ŚW. W NASZEJ INTENCJI

W dniu 13 maja 2021r. z inicjatywy Prezesa zarządu OM Związku OSP RP w Bydgoszczy, Druha  Leszka Szmyta,  w Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy  na Siernieczku, odbyła się Msza św. w intencji bydgoskich strażaków.

Mszę św. celebrował ks. Proboszcz Janusz Tusk. We mszy św. uczestniczyli druhny i druhowie z wszystkich bydgoskich Jednostek OSP.

Naszą Jednostkę reprezentowali: Druh Damian Grzeliński, (główny organizator), Druh Czesław Myszka, Druh Arkadiusz Kwiatkowski, Druh Piotr Mańkowski i Druh Marcin Franke, oraz seniorzy, Druhna Alicja Nadolna, Druh Kazimierz Mróz, Druh Jan Siuda i Tadeusz Dubicki.

W związku z tym, że msza św. przypadała w 40-rocznicę zamachu na Jana Pawła II na Placu św. Piotra w Rzymie w 1981r. część  swojej homilii ks. Proboszcz poświęcił temu wydarzeniu i nauce Ojca Świętego.

Strażakom dziękował za stanie na „straży” tak bezpieczeństwa, jak i wartości duchowych.

W imieniu ks. Proboszcza przekazujemy, dla wszystkich strażaków, podziękowanie za ofiarną służbę a także życzenia bezpiecznej i satysfakcjonującej pracy.