BYDGOSKI „DZIEŃ STRAŻAKA”.

W dniu 3 grudnia 2021r, po rocznej przerwie spowodowanej „Covid-19”, zarząd OM

zorganizował ponownie Bydgoski „Dzień Strażaka”. W uroczystości wzięli udział następujący goście.

Poseł na Sejm RP Druh Jan Szopiński, Wiceprezes OW Związku OSP RP Druh Janusz Gerke, Dyrektor WZK UM

Bydgoszczy Pan Adam Dudziak, Komendant Miejski PSP w Bydgoszczy St. Brygadier Janisław Buller.

Obecna była również Pani Dyrektor LO-XIII Małgorzata Kryś, która użyczyła nam swojej gościnności.

Całość uroczystości prowadził Druh Wojciech Kowalczyk z OSP „Pasamon”. Na początku Druh Leszek Szmyt,

Prezes OM Związku OSP RP w Bydgoszczy, podsumował działalność OM w minionych dwóch latach.

Wiele ciepłych słów padło pod adresem ZOSP Tele-Fonika Kable – Zakład Bydgoszcz.

Wiceprezes OM, Druh Czesław Myszka, odczytał uchwały w sprawie wyróżnień.

Najwyższe z nich „Złoty Znak Związku” otrzymał Druh Stanisław Rychlewski z ZOSP „Unilever”.

Odznaczenie wręczył Druh Janusz Gerke. Druhu Stanisławie GRATULACJE.!

Nasi strażacy otrzymali następujące wyróżnienia.

Druh Krzysztof Baumgart:  Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Druh Marcin Marczewski:  Srebrny Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

Druhna Aneta Grzelińska:  Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”

Przyznano również „Odznaki za wysługę”

Druh  Jan Siuda                                   55          Druh  Kazimierz  Mróz       55

Druh Tadeusz  Dubicki                       45          Druhna Joanna Knapińska             XV

Druh  Adam  Hatka                             XV          Druh Arkadiusz Kukiełczyński     XV

Druhna Aneta  Grzelińska                  X            Druh Marcin   Szmyt        X.

Druh  Damian Grzeliński                    X

………………………………………………………………,

Wszystkim wyróżnionym GRATULUJEMY,  dziękujemy za prace i służbę.

Druh Czesław Myszka, został wyróżniony Dyplomem i upominkiem od Prezydenta Miasta.

Jednostka nasza, otrzymała specjalne podziękowanie od OM. Wręczone przez Druha Prezesa,

za całokształt współpracy z OM. Dziękujemy.

Goście zbiórki życzyli wszystkim tyle powrotów co wyjazdów. Pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym

i działalności społecznej. Pan Poseł Jan Szopiński, mówił również o powstającej w Sejmie ustawie o

Ochotniczych Strażach Pożarnych. Wszyscy życzyli sobie Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Pomyślności w Nowym Roku.