XXVI BYDGOSKIE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP, XII OTWARTE BYDGOSKIE ZAWODY MDP wg CTIF.

20 maja na stadionie „Gwiazda” odbyły się kolejne zawody sportowo-pożarnicze OSP.

Wystartowaliśmy w 4 konkurencjach, zajmując 4x trzecie miejsca.

8 kobiet startowała w składzie:

Dh Patrycja Kirsztajn d-ca, Eliza Mazurkiewicz, Julia Nawrocka, Karolina Opalińska, Weronika Opalińska, Bernadeta Główczewska i Monika Osińska.

8 męska startowała w składzie:

Dh Damian Grzeliński d-ca, Bartosz Jurak, Artur Przybyliński, Jakub Habecki, Piotr Wojewoda, Krzysztof Baumgart, Tomasz Rogański i Marcin Szmyt jako mechanik

3 bojowe kobiet w składzie: Karolina Opalińska, Weronika Opalińska i Bernadeta Główczewska na rozdzielaczu.

3 bojowe mężczyzn w składzie: Jakub Habecki, Piotr Wojewoda i Krzysztof Baumgart.

Równocześnie z zawodami jednostek OSP, odbywały się zawody MDP wg. regulaminu CTiF.  Po raz pierwszy w zawodach wystartowała drużyna chłopców, wspomagana 2 dziewcząt. Chrzest bojowy całkiem udany, ale stres zrobił swoje.

Drużyna startowała w składzie: Oskar Zakrzewski, Konrad Gruszecki, Michał Opara, Karol Strykowski, Dominik Nadolny, Mateusz Jaszczik, Bartosz Krawczyk, Martyna Bojdo i Nikola Michalska.

Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Nawrocka, Weronika Opalińska, Monika Rutkowska, Rozalia Wudniak, Helena Szczech, Marita Gryczka, Roksana Gruszecka, Marta Molenda i Klaudia Pietrakowska zajęły w zawodach ostatecznie 5 miejsce. Jest to jednak najlepszy wynik z drużyn z terenu Miasta Bydgoszczy. Brawo dziewczęta.

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Do zobaczenia we wrześniu na zawodach wojewódzkich.