Blog

Pożegnanie druha PIOTRA BEDNARKA

W dniu 15 października 2021r. na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy, pożegnaliśmy naszego Przyjaciela i Kolegę, Druha Piotra Bednarka. Długoletniego członka naszej Jednostki. Druh  Piotr, wstąpił najpierw do MDP, później do OSP w 1974r. Przez te wszystkie lata dobro Jednostki zawsze stawiał na pierwszym miejscu. Ukończył wymagane szkolenia. Z racji wykształcenia – elektryk,  druhowie powierzyli mu obsługę motopompy. Startował we wszystkich zawodach sportowo-pożarniczych. Raz w drużynie męskiej, następnie w drużynie żeńskiej. Tłumaczył, pokazywał i szkolił młodszych adeptów.            Przez wiele lat Druh Piotr, był członkiem pocztu sztandarowego. Tak w Jednostce,                   OM w Bydgoszczy i OW woj. Kujawsko-Pomorskiego. Ze sztandarem był w Warszawie                   i Częstochowie. Wszędzie  tam gdzie była potrzeba reprezentowania Związku. Za swą pracę i zaangażowanie, odznaczony kolejno Brązowym – Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. W 2005r. na Jubileusz 75-lecia Jednostki Druh Piotr został wyróżniony Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. Z kolei w 2015r. został Mu nadany Złoty Znak Związku. W 2017r. Prezydent RP Andrzej Duda, nadał Druhowi Piotrowi Srebrny Krzyż Zasługi.

W osobie Druha Piotra Bednarka, Jednostka straciła wybitnego strażaka,                        ale przede wszystkim Przyjaciela.

Spoczywaj Druhu w pokoju wiecznym. Druhny i Druhowie z OSP „Kabel” – Bydgoszcz.